Мерсан
Металл

Получите предложение сейчас!

Загрузите файл с расширением dxf, чтобы получить немедленное предложение
Содержание

Лазерная резка алюминия

Alüminyum sac lazer kesim Mersan Metal bünyesinde bulunan CNC lazer kesim makineleriyle gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum sac, havacılıktan inşaata kadar çeşitli sektörlerde çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Hafif ancak güçlü yapısı, onu birçok uygulama için ideal bir seçim haline getirir. Teknolojideki ilerlemelerle birlikte lazer kesim, alüminyum sacın şekillendirilmesi ve kesilmesi için oldukça verimli bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

Лазерная резка алюминия, detaylı projeleri şekillendirmek için kullanılan bir kesim yöntemdir. Lazer kesimle Alüminyum sac levhalar ve diğer alüminyum materyaller kesilebilir. Mükemmel kaliteyi sağlamak ve alüminyum kesimin oluşturduğu zorlukların üstesinden gelmek için bilgi birikimi ve deneyim gerektirir.

Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazer ışını kullanan hassas bir teknolojidir. Bu işlemde, lazer ışını alüminyumu eritir, yakar veya buharlaştırarak pürüzsüz yüzeylere sahip hassas kesimler oluşturur. Temel bileşenler arasında bir lazer kaynağı, odaklama optiği ve ışını doğru bir şekilde yönlendirmek için bir CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) sistemi bulunur. Bu yöntem, hızı, verimliliği ve karmaşık tasarımların üstesinden gelme kabiliyetiyle öne çıkar ve alüminyum sac metal imalatı için idealdir.

Alüminyum Sac Kullanım Alanları Nedir?

Alüminyum sac, çoğu endüstri için tercih edilen en iyi metal saclardan biridir. Çünkü korozyon direnci ve mukavemeti yüksek ve düşük yoğunluklu özelliklere sahiptir.

Toksik olmayan bir metal olduğu için gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Alüminyum sacın kullanıldığı sektörler şu şekildedir:

  • Автомобильная промышленность
  • Оборонная промышленность
  • Транспорт
  • Строительный сектор
  • Продовольственный сектор

Alüminyum Sac Kesimin Zorlukları

Tecrübe ve özenli işçilik gerektirmesi nedeniyle alüminyum sac lazer kesimi gerekli ekipman sağlansa bile kolay bir işlem değildir.

CNC lazerle yapılan alüminyum kesim işlemleri, diğer sac metal kesim işlemlerine göre daha zorlu bir süreçtir. Alüminyumun düşük sertlik derecesi, lazer ışınına karşı daha güçlü bir tepkiye neden olur. Bu da kesim işlemini daha karmaşık hale getirir.

Bu yüzden, yansıtıcı özelliği fazla olan metaller kesime üzerinde koruma filmi ile gelmektedir. Lazer koruma filmi yansıtmayı azaltsa da tam koruma sağlamaz. Bu yüzden kesilecek metal türüne göre en uygun lazeri seçmek önemlidir.

CNC Fiber Lazer Kesim Tezgahı
CNC Fiber Alüminyum Sac Lazer Kesim

Выбор оборудования, подходящего для лазерной резки

Процессы резки алюминия лазерная технология следует отдавать предпочтение. Высокая скорость лазера в сочетании с соответствующим опытом обеспечивает процесс резки без заусенцев.

При выборе подходящего станка для лазерной резки необходимо учитывать качество алюминия. Более качественный алюминий, содержащий больше легирующих элементов, легче поддается резке.

Лазерная резка алюминия при выборе наиболее подходящего режущего станка для тип лазерного луча должны быть приняты во внимание. Существует два типа лучей, используемых лазерным станком с ЧПУ при обработке алюминия: волоконный лазер и CO2 лазер.

Технология волоконного лазера больше подходит для резки отражающих материалов. Поэтому наиболее подходящий станок для резки алюминия Волоконный лазер с ЧПУ это машина.

CO2 - более старая технология по сравнению с волоконным лазером. Лазерный луч проходит через трубки и отклоняется зеркалами. Поэтому структура CO2-лазера может быть повреждена отраженным от алюминия лазерным лучом.

Mersan Metal: CNC Alüminyum Sac Kesim

Компания "Мерсан Металл" была основана в 1994 году Анкара Ostim Он был создан в организованной промышленной зоне и в течение короткого времени обработка металлов заняла важное место в этом секторе. Компания обслуживает своих клиентов на заводе, расположенном в организованной промышленной зоне Остим, с 3 цехами и закрытой производственной зоной в организованной промышленной зоне Башкент.

В нашей организации есть Волоконные лазерные станки с ЧПУ и Станки с ЧПУ для CO2 ile sac metal kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Получите мгновенный срок поставки и цену, загрузив файл проекта!

Получите предложение сейчас!

Загрузите файл с расширением dxf, чтобы получить немедленное предложение
ru_RURussian

Загрузить файл

Загрузите файл с расширением dxf, чтобы получить немедленное предложение

Получите немедленное предложение с файлами .DXF
Получите предложение в течение 24 часов с файлами DWG, EPS, AI
Масштаб: 1:1 / Единица измерения: мм

Для того чтобы обеспечить вам лучшее обслуживание печенье Мы используем его.