Mersan
Metall

Jetzt Angebot einholen!

Laden Sie eine Datei mit der Erweiterung dxf hoch, um ein sofortiges Angebot zu erhalten
Inhalt

Laserschneiden von Aluminium

Alüminyum sac lazer kesim Mersan Metal bünyesinde bulunan CNC lazer kesim makineleriyle gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum sac, havacılıktan inşaata kadar çeşitli sektörlerde çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Hafif ancak güçlü yapısı, onu birçok uygulama için ideal bir seçim haline getirir. Teknolojideki ilerlemelerle birlikte lazer kesim, alüminyum sacın şekillendirilmesi ve kesilmesi için oldukça verimli bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

Laserschneiden von Aluminium, detaylı projeleri şekillendirmek için kullanılan bir kesim yöntemdir. Lazer kesimle Alüminyum sac levhalar ve diğer alüminyum materyaller kesilebilir. Mükemmel kaliteyi sağlamak ve alüminyum kesimin oluşturduğu zorlukların üstesinden gelmek için bilgi birikimi ve deneyim gerektirir.

Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazer ışını kullanan hassas bir teknolojidir. Bu işlemde, lazer ışını alüminyumu eritir, yakar veya buharlaştırarak pürüzsüz yüzeylere sahip hassas kesimler oluşturur. Temel bileşenler arasında bir lazer kaynağı, odaklama optiği ve ışını doğru bir şekilde yönlendirmek için bir CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) sistemi bulunur. Bu yöntem, hızı, verimliliği ve karmaşık tasarımların üstesinden gelme kabiliyetiyle öne çıkar ve alüminyum sac metal imalatı için idealdir.

Alüminyum Sac Kullanım Alanları Nedir?

Alüminyum sac, çoğu endüstri için tercih edilen en iyi metal saclardan biridir. Çünkü korozyon direnci ve mukavemeti yüksek ve düşük yoğunluklu özelliklere sahiptir.

Toksik olmayan bir metal olduğu için gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Alüminyum sacın kullanıldığı sektörler şu şekildedir:

  • Automobilbranche
  • Transport
  • Baugewerbe
  • Lebensmittelsektor

Alüminyum Sac Kesimin Zorlukları

Tecrübe ve özenli işçilik gerektirmesi nedeniyle alüminyum sac lazer kesimi gerekli ekipman sağlansa bile kolay bir işlem değildir.

CNC lazerle yapılan alüminyum kesim işlemleri, diğer sac metal kesim işlemlerine göre daha zorlu bir süreçtir. Alüminyumun düşük sertlik derecesi, lazer ışınına karşı daha güçlü bir tepkiye neden olur. Bu da kesim işlemini daha karmaşık hale getirir.

Bu yüzden, yansıtıcı özelliği fazla olan metaller kesime üzerinde koruma filmi ile gelmektedir. Lazer koruma filmi yansıtmayı azaltsa da tam koruma sağlamaz. Bu yüzden kesilecek metal türüne göre en uygun lazeri seçmek önemlidir.

CNC Fiber Lazer Kesim Tezgahı
CNC Fiber Alüminyum Sac Lazer Kesim

Auswahl der für das Laserschneiden geeigneten Maschinen

Aluminium-Schneideverfahren Lasertechnologie sollte bevorzugt werden. Die hohe Lasergeschwindigkeit in Kombination mit dem richtigen Know-how sorgt für einen gratfreien Schneidprozess.

Bei der Auswahl der geeigneten Laserschneidmaschine muss die Qualität des Aluminiums berücksichtigt werden. Hochwertigeres Aluminium, das mehr Legierungselemente enthält, lässt sich leichter schneiden.

Laserschneiden von Aluminium bei der Auswahl der am besten geeigneten Schneidemaschine für Laserstrahltyp müssen berücksichtigt werden. Es gibt zwei Arten von Strahlen, die von der CNC-Lasermaschine bei der Aluminiumbearbeitung verwendet werden: Faserlaser und CO2-Laser.

Die Faserlasertechnologie eignet sich besser zum Schneiden reflektierender Materialien. Daher ist die am besten geeignete Maschine zum Schneiden von Aluminium CNC-Faserlaser ist eine Maschine.

CO2 ist im Vergleich zum Faserlaser eine ältere Technologie. Der Laserstrahl wird durch die Rohre transportiert und von Spiegeln abgelenkt. Daher kann die Struktur des CO2-Lasers durch den reflektierten Laserstrahl von Aluminium beschädigt werden.

Mersan Metal: CNC Alüminyum Sac Kesim

Mersan Metal wurde 1994 gegründet. Ankara Ostim Sie wurde in der Organisierten Industriezone gegründet und innerhalb kurzer Zeit Metallverarbeitung hat eine wichtige Position in diesem Sektor erreicht. Es bedient seine Kunden in seinem Werk in der Ostim Organized Industrial Zone, mit 3 Werkstätten und einem geschlossenen Produktionsbereich in der Başkent Organized Industrial Zone.

Wir haben in unserer Organisation CNC-Faserlaser-Maschinen und CNC-CO2-Maschinen ile sac metal kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Laden Sie Ihre Projektdatei hoch und erfahren Sie sofort Lieferzeit und Preis!

Jetzt Angebot einholen!

Laden Sie eine Datei mit der Erweiterung dxf hoch, um ein sofortiges Angebot zu erhalten
de_DEGerman

Datei hochladen

Laden Sie eine Datei mit der Erweiterung dxf hoch, um ein sofortiges Angebot zu erhalten

Erhalten Sie ein sofortiges Angebot mit .DXF-Dateien
Erhalten Sie innerhalb von 24 Stunden ein Angebot mit DWG-, EPS- und AI-Dateien
Maßstab: 1:1 / Einheit: mm

Um Ihnen einen besseren Service bieten zu können Cookies Wir verwenden es.