Mersan
Metal

Get Offer Now!

Upload a file with dxf extension to get an immediate offer
Contents

Aluminium Laser Cutting

Alüminyum sac lazer kesim Mersan Metal bünyesinde bulunan CNC lazer kesim makineleriyle gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum sac, havacılıktan inşaata kadar çeşitli sektörlerde çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Hafif ancak güçlü yapısı, onu birçok uygulama için ideal bir seçim haline getirir. Teknolojideki ilerlemelerle birlikte lazer kesim, alüminyum sacın şekillendirilmesi ve kesilmesi için oldukça verimli bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

Aluminium laser cutting, detaylı projeleri şekillendirmek için kullanılan bir kesim yöntemdir. Lazer kesimle Alüminyum sac levhalar ve diğer alüminyum materyaller kesilebilir. Mükemmel kaliteyi sağlamak ve alüminyum kesimin oluşturduğu zorlukların üstesinden gelmek için bilgi birikimi ve deneyim gerektirir.

Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazer ışını kullanan hassas bir teknolojidir. Bu işlemde, lazer ışını alüminyumu eritir, yakar veya buharlaştırarak pürüzsüz yüzeylere sahip hassas kesimler oluşturur. Temel bileşenler arasında bir lazer kaynağı, odaklama optiği ve ışını doğru bir şekilde yönlendirmek için bir CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) sistemi bulunur. Bu yöntem, hızı, verimliliği ve karmaşık tasarımların üstesinden gelme kabiliyetiyle öne çıkar ve alüminyum sac metal imalatı için idealdir.

Alüminyum Sac Kullanım Alanları Nedir?

Alüminyum sac, çoğu endüstri için tercih edilen en iyi metal saclardan biridir. Çünkü korozyon direnci ve mukavemeti yüksek ve düşük yoğunluklu özelliklere sahiptir.

Toksik olmayan bir metal olduğu için gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Alüminyum sacın kullanıldığı sektörler şu şekildedir:

  • Automotive industry
  • Transport
  • Construction sector
  • Food sector

Alüminyum Sac Kesimin Zorlukları

Tecrübe ve özenli işçilik gerektirmesi nedeniyle alüminyum sac lazer kesimi gerekli ekipman sağlansa bile kolay bir işlem değildir.

CNC lazerle yapılan alüminyum kesim işlemleri, diğer sac metal kesim işlemlerine göre daha zorlu bir süreçtir. Alüminyumun düşük sertlik derecesi, lazer ışınına karşı daha güçlü bir tepkiye neden olur. Bu da kesim işlemini daha karmaşık hale getirir.

Bu yüzden, yansıtıcı özelliği fazla olan metaller kesime üzerinde koruma filmi ile gelmektedir. Lazer koruma filmi yansıtmayı azaltsa da tam koruma sağlamaz. Bu yüzden kesilecek metal türüne göre en uygun lazeri seçmek önemlidir.

CNC Fiber Lazer Kesim Tezgahı
CNC Fiber Alüminyum Sac Lazer Kesim

Machine Selection Suitable for Laser Cutting

Aluminium cutting processes laser technology should be preferred. The high laser speed combined with the right expertise enables a burr-free cutting process.

When selecting the appropriate laser cutting machine, the quality of aluminium must be taken into account. Higher quality aluminium containing more alloying elements is easier to cut.

Aluminium laser cutting when choosing the most suitable cutting machine for laser beam type must be taken into consideration. There are two types of beams used by the CNC laser machine in aluminium processing: fibre laser and CO2 laser.

Fibre laser technology is more suitable for cutting reflective materials. Therefore the most suitable machine for cutting aluminium CNC Fibre Laser is a machine.

CO2 is an older technology compared to the fibre laser. The laser beam is transported through the tubes and deflected by mirrors. Therefore, the structure of the CO2 laser can be damaged by the reflected laser beam from aluminium.

Mersan Metal: CNC Alüminyum Sac Kesim

Mersan Metal was founded in 1994 Ankara Ostim It was established in the Organised Industrial Zone and within a short time metal processing has become an important position in the sector. It serves its customers in its factory located in Ostim Organised Industrial Zone, with 3 workshops and closed production area in Başkent Organised Industrial Zone.

We have in our organisation CNC fibre laser machines and CNC CO2 machines ile sac metal kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Get instant delivery time and price by uploading your project file!

Get Offer Now!

Upload a file with dxf extension to get an immediate offer
en_GBEnglish

Upload File

Upload a file with dxf extension to get an immediate offer

Get an immediate quote with .DXF files
Get a quote in 24 hours with DWG, EPS, AI files
Scale: 1:1 / Unit: mm

In order to provide you with better service cookies We use it.