Mersan
Metal

Hemen Teklif Al !

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin
İçindekiler

Alüminyum Lazer Kesim

Alüminyum sac lazer kesim Mersan Metal bünyesinde bulunan CNC lazer kesim makineleriyle gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum sac, havacılıktan inşaata kadar çeşitli sektörlerde çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Hafif ancak güçlü yapısı, onu birçok uygulama için ideal bir seçim haline getirir. Teknolojideki ilerlemelerle birlikte lazer kesim, alüminyum sacın şekillendirilmesi ve kesilmesi için oldukça verimli bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

Alüminyum lazer kesim, detaylı projeleri şekillendirmek için kullanılan bir kesim yöntemdir. Lazer kesimle Alüminyum sac levhalar ve diğer alüminyum materyaller kesilebilir. Mükemmel kaliteyi sağlamak ve alüminyum kesimin oluşturduğu zorlukların üstesinden gelmek için bilgi birikimi ve deneyim gerektirir.

Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazer ışını kullanan hassas bir teknolojidir. Bu işlemde, lazer ışını alüminyumu eritir, yakar veya buharlaştırarak pürüzsüz yüzeylere sahip hassas kesimler oluşturur. Temel bileşenler arasında bir lazer kaynağı, odaklama optiği ve ışını doğru bir şekilde yönlendirmek için bir CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) sistemi bulunur. Bu yöntem, hızı, verimliliği ve karmaşık tasarımların üstesinden gelme kabiliyetiyle öne çıkar ve alüminyum sac metal imalatı için idealdir.

Alüminyum Sac Kullanım Alanları Nedir?

Alüminyum sac, çoğu endüstri için tercih edilen en iyi metal saclardan biridir. Çünkü korozyon direnci ve mukavemeti yüksek ve düşük yoğunluklu özelliklere sahiptir.

Toksik olmayan bir metal olduğu için gıda sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Alüminyum sacın kullanıldığı sektörler şu şekildedir:

  • Otomotiv sanayi
  • Savunma sanayi
  • Ulaşım
  • İnşaat sektörü
  • Gıda sektörü

Alüminyum Sac Kesimin Zorlukları

Tecrübe ve özenli işçilik gerektirmesi nedeniyle alüminyum sac lazer kesimi gerekli ekipman sağlansa bile kolay bir işlem değildir.

CNC lazerle yapılan alüminyum kesim işlemleri, diğer sac metal kesim işlemlerine göre daha zorlu bir süreçtir. Alüminyumun düşük sertlik derecesi, lazer ışınına karşı daha güçlü bir tepkiye neden olur. Bu da kesim işlemini daha karmaşık hale getirir.

Bu yüzden, yansıtıcı özelliği fazla olan metaller kesime üzerinde koruma filmi ile gelmektedir. Lazer koruma filmi yansıtmayı azaltsa da tam koruma sağlamaz. Bu yüzden kesilecek metal türüne göre en uygun lazeri seçmek önemlidir.

CNC Fiber Lazer Kesim Tezgahı
CNC Fiber Alüminyum Sac Lazer Kesim

Lazer Kesime Uygun Makine Seçimi

Alüminyum kesim işlemlerinde lazer teknolojisi tercih edilmelidir. Doğru uzmanlıkla birleşen yüksek lazer hızı, çapaksız bir kesim işlemini mümkün kılmaktadır.

Uygun lazer kesim makinesini seçerken alüminyum kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Daha fazla alaşım elementi içeren, daha yüksek kalitedeki alüminyumun kesilmesi daha kolaydır.

Alüminyum lazer kesim için en uygun kesim makinesini seçerken lazer ışın türü göz önünde bulundurulmalıdır. Alüminyum işlemede CNC lazer makinesinin kullandığı iki tür ışın vardır: fiber lazer ve CO2 lazer.

Fiber lazer teknolojisi yansıtıcı malzemeleri kesmek için daha uygundur. Bu yüzden alüminyum kesimde en uygun makine CNC Fiber Lazer makinesidir.

CO2, fiber lazere kıyasla daha eski bir teknolojidir. Lazer ışını tüplerin içinden taşınarak aynalarla yön değiştirmektedir. Bu yüzden CO2 lazerin yapısı alüminyumdan yansıyan lazer ışını nedeniyle hasar alabilmektedir.

Mersan Metal: CNC Alüminyum Sac Kesim

Mersan Metal 1994 yılında Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olup, kısa süre içinde metal işleme sektöründe önemli bir konuma gelmiştir. Ostim Organize Sanayi Bölgesinde yer alan, 3 adet atölye ile Başkent Organize Sanayi Bölgesinde kapalı üretim alanına sahip fabrikasında müşterilerine hizmet vermektedir.

Bünyemizde bulunan CNC fiber lazer makineleri ve CNC CO2 makineleri ile sac metal kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Proje dosyanızı yükleyerek anında teslim süresi ve fiyat alın!

Hemen Teklif Al !

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin
tr_TRTurkish

Dosya Yükle

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin

.DXF dosyalarıyla hemen teklif alın
DWG, EPS, AI dosyalarıyla 24 saatte teklif alın
Ölçek: 1:1 / Birim: mm olmalı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.