kesim
HİZMETLERİ

Sac Kesim

Firmamız bünyesinde bulunan 5 adet CNC lazer kesim tezgahı ve 1 adet CNC plazma kesim tezgahı bulunmaktadır. Farklı sektörler için çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda CNC sac metal kesim – paslanmaz, çelik, alimünyum – yapmaktayız.

MARKA ADET GÜÇ KESE KALINLIK KAPASİTESİ KESE BOYUT KAPASİTESİ
BYSTRONIC CNC LAZER KESİM TEZGAHI
3
4,4 Kw
Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm
1500x3000 mm
BYSTRONIC CNC LAZER KESİM TEZGAHI
1
5,2 Kw
Çelik 1-25 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm
1500x3000 mm
BYSTRONIC CNC LAZER KESİM TEZGAHI
1
6 Kw
Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm
2000x4000 mm
BYSTRONIC CNC LAZER KESİM TEZGAHI
1
6 Kw
Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm
2500x8000 mm
AJAN CNC PLAZMA KESİM TEZGAH
1
4 Kw
Çelik 2-20 mm
3000x13500 mm

MARKA

ADET

GÜÇ

SAC KALINLIK KAPASİTESİ

SAC BOYUT KAPASİTESİ

BYSTRONIC CNC LAZER

KESİM TEZGAHI

3

4,4 Kw

Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm

1500×3000 mm

BYSTRONIC  CNC LAZER

KESİM TEZGAHI

1

5,2 Kw

Çelik 1-25 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm

1500×3000 mm

BYSTRONIC  CNC LAZER

KESİM TEZGAHI

1

6 Kw

Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm

2000×4000 mm

BYSTRONIC CNC LAZER

KESİM TEZGAHI

16 Kw

Çelik 1-20 mm

Paslanmaz 1-15 mm

Alimünyum 1-12 mm

2500×8000 mm

AJAN  CNC PLAZMA

KESİM TEZGAHI

14 Kw

Çelik 2-20 mm

3000×13500 mm

Sac Kesim Hizmetleri

Son teknoloji CNC lazer kesim makinalarımız ve deneyimli ekibimizle sac kesim işlemlerini kusursuz bir şekilde yapıyoruz.

Ankara Ostim ve Başkent Sanayi bölgesinde bulunan Mersan Metal, lazer kesim hizmetleri arasında paslanmaz, çelik ve alüminyum lazer sac kesim hizmetleri vermektedir. İşlemlerimizi CNC lazer kesim ve CNC plazma kesim teknikleriyle gerçekleştirmekteyiz.

Metal imalat atölyemiz, tek bir özel işten yüksek hacimli bir üretim çalışmasına kadar lazer kesim ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kurulmuştur.

Lazer Sac Kesim İşlemlerimiz

Lazer ve CNC teknolojisinin birleşmesiyle metal işleme projeleri daha hızlı ve hassas hale geldi. CNC, makine ve aletlerin hareketini kontrol etmek ve otomatikleştirmek için bir bilgisayarın kullanıldığı bir teknolojidir.

CNC sistemleri, otomotiv, havacılık ve elektronik dahil olmak üzere çok çeşitli imalat endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle karmaşık makine parçalarının üretimi veya yüksek hassasiyetli bileşenlerin imalatı gibi hassasiyet ve tutarlılığın kritik olduğu uygulamalar için kullanışlıdırlar.

CNC Sac Kesim Makina & Lazer Çeşitleri

CNC sac kesim işlemi lazer kesim ve plazma kesim olarak ikiye ayrılmaktadır.

Lazer kesim, odaklanmış lazer ışığı kullanılarak malzemelerin kesilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Plazma kesim, elektriksel olarak yüksek ısılı bir plazma jetinin kullanılmasıyla malzemelerin kesilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Lazer kesim makinalarında sacı kesmek, delmek ve şekillendirmek için iki farklı lazer türü kullanılmaktadır: fiber lazer ve CO2 lazer.

Fiber lazer, optik fiberler aracılığıyla lazer ışığını ileten bir teknolojidir. CO2 lazer, karbon dioksit gazının kullanıldığı bir lazer türüdür. Kullanılacak lazer türü kesilecek metalin geri yansıtma özelliği, kesim gereksinimleri ve bütçeye göre değişmektedir.

CNC Lazer & Plazma Kesim Farkları

Temel farklardan biri kullanılan enerji türüdür. CNC lazer kesimde, malzemeyi kesmek ve şekillendirmek için odaklanmış lazer kullanılırken, CNC plazma kesimde iyonize gaz kullanılır.

Plazma kesim çelik kesim gibi kalın metaller için kullanılmaktadır. Lazer kesim ise sac kesim gibi ince metaller için kullanılmaktadır.

Lazerler ayrıntı ve detayları kesmek yada küçük şekiller kesmek için idealdir. Öte yandan plazma kesim daha basit kesimler için kullanılmaktadır.

CNC Lazer Kesim & Avantajları

Lazer kesimin metal imalatı için en çok güvenilen yöntem olmasının dört nedeni:

  • Pürüzsüz Kesim: Geleneksel yöntemlerle yapılan sac kesim işlemlerinde yüzey pürüzlü kalmaktadır. Lazerle kesim sayesinde kesilen kenarlar pürüzsüz olmaktadır.
  • Detaylı Tasarım Kesimler: Lazer, hassasiyeti yüksek bir kesim yöntemidir. CNC teknolojisiyle yönledirilen lazerle yapılan işlemler sayesinde karmaşık ve detaylı tasarımlar başarıyla kesilmektedir.
  • Maksimum Verimlilik: İster bir prototip yapıyor olun ister tam ölçekli üretimler gerçekleştiriyor olun, lazer imalat sırasında optimum verimlilik sağlar.
  • Kullanım Çeşitliliği: Lazer kesim, çok çeşitli malzemeleri ve kalınlıkları kesme kapasitesine sahiptir.
  • Hızlı Kurulum: Diğer metal kesme teknolojileriyle karşılaştırıldığında, lazer kesim nispeten hızlı bir kurulum süresine sahiptir. Özel projelerde gerekli ayarlamaları yapmak çok daha kolaydır.

Mersan
Politikalar

Kalite Politikası

Üretimimizin her safhasında kalite değerlerine ve müşteri memnuniyetine ulaşmayı hedeflemek ve gerekli çalışmaları yürütmek.

Çevre Politikası

Faaliyetlerimizden kaynaklanan Çevre kirlenmesine etki eden şirket içi ve dışı etkenleri en aza indirerek, çevrenin korunmasını sağlamak.

İSG Politikası

Uluslararası standartlara, kanun ve teknik mevzuatlara uymak ve faaliyetlerimizin her aşamasında uygulamak.

Enerji Politikası

Enerji kullanımı, enerji verimliliği ve tüketimi ile ilgili ulusal ve tabii olunan uluslararası yasal şartlara ve diğer uygulanabilir şartlara uyum sağlamak.

1998'den beri hizmet veriyoruz.

1998 yılından itibaren, Ostim Organize Sanayi Bölgesinde yer alan atölyelerimizde ve Başkent Organize Sanayi bölgesinde yer alan fabrikamızda sizlere hizmet vermekteyiz.

Otomotivden savunma sanayine birçok sektöre hizmet vermekte olup, yurt içi ve yurt dışından gelen çeşitli projeleri, ileri teknoloji makinelerimiz ile kusursuz bir şekilde hayata geçirmekteyiz. Dünyanın dört bir yanına ihracatımız devam ederken, yurt içinde yer alan ve sektöründe lider birçok firmanın çeşitli projeleri için de üretim yapmaktayız.

tr_TRTurkish

Dosya Yükle

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin

.DXF dosyalarıyla hemen teklif alın
DWG, EPS, AI dosyalarıyla 24 saatte teklif alın
Ölçek: 1:1 / Birim: mm olmalı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.