Mersan
Metal

Hemen Teklif Al !

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin
İçindekiler

CNC Abkant Pres Büküm

CNC abkant pres büküm

CNC abkant pres büküm makineleri, sac metal bileşenleri çeşitli profillere ve tasarımlara bükmek için tasarlanmış makinelerdir. CNC abkant pres makinesi, imalat sanayinin ve imalatçılar için önemli bir araçtır.

Bu makalede CNC abkant pres makinesinin nasıl çalıştığını ve sac metal şekilendirme işlemini nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyoruz. 

CNC abkant pres makinesi nedir?

CNC abkant pres makinesi, içinde CNC sistem entegrasyonu bulunan bir büküm makinesidir. CNC sisteminin yardımıyla makine, ister birkaç milimetre ister birkaç metre uzunluğunda olsun, metal sac levhaları bükebilir.

Abkant pres, metal sac levhaları özel kalıplar arasına yerleştirir ve kuvvet uygulayarak istenilen formu oluşturur.

Bir CNC abkant pres makinesinin yapısı iki tipte olabilir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Tip 1 (Aşağı Şekillendirme): Üzerine v şeklinde bir alet takılı olan sabit bir yataktan (alt) oluşur. Kuvveti alan ve metali “V” şeklindeki alete doğru bastıran bir üst kiriş mevcuttur.
  • Tip 2 (Yukarı Şekillendirme): Bu tip CNC abkant pres, tip 1 ile aynı parçalara sahiptir. Ancak bu tipte, üst kısım sabitken alt kısım hareketlidir.

CNC abkant pres makinesi nasıl çalışır?

CNC abkant pres makinesi, hidrolik veya elektrikli bir sistemle çalışan mekanik bir alettir. Metal levhalar üzerinde hassas ve doğru bükme için bilgisayar destekli programlar kullanılmaktadır.

Çalışma şeklini anlamak oldukça basittir. İlk olarak, bir CNC abkant pres makinesine, oluşturmak istenilen ürünün bilgileri girilir. Bilgisayar, talimatları analiz edip anladıktan sonra makineyi çalıştırmaya başlar.

Makinenin tipine bağlı olarak (tip 1 veya tip 2) kuvvet, makinenin ilgili hareketli parçasına uygulanır. Bu, hareketli parçanın metal levhayı sabit parçaya doğru bastırmasını ve böylece istenen bükümü oluşturmasını sağlar.

Mersan Metal bünyesinde bulunan 7 CNC abkant makinesinin temel özellikleri:

Güç: 100 ton - 400 ton

Sac Uzunluk Kapasitesi: 3000mm - 4000mm 

Sac Kalınlık Kapasitesi: 1-3mm / 1-20mm

CNC Abkant Pres Makinesinin Faydaları Nelerdir?

Teknoloji, geleneksel aletleri hızla modern çağa uygun güçlü ve güvenilir aletlere dönüştürüyor. Aynı durum CNC Abkant Pres Makineleri için de geçerli. Modern CNC Abkant Pres Makinelerinin geleneksel olanlardan daha iyi olmasının birkaç nedeni vardır. Bunlardan bazıları:

Daha Verimli & Doğru

CNC sistemlerinin yardımıyla, geleneksel sistemlere göre daha doğru ve hassas sonuçlar elde edersiniz. Yani, özetlemek gerekirse, daha hızlı sonuçlar, iki kat hassasiyet ve daha kaliteli iş elde edersiniz. 

Daha Ekonomik

Ancak CNC Abkant Pres Makinelerinin bakımı kolaydır, daha az israfa neden olur ve bozulmaları halinde kolayca temin edilebilen birinci sınıf bileşenlere ve parçalara sahiptir.

Çevre Dostu ve Sürdürülebilir

Geleneksel aletlerin aksine, CNC Abkant Pres Makineleri daha az karbon emisyonuna, daha az israfa, daha az güç kullanımına ve daha az kirliliğe neden olur.

Mersan Metal: CNC Sac Büküm Hizmetleri

Ankara Ostim ve Başkent Sanayi bölgesinde bulunan Mersan Metal, kaliteli hizmetler sunmakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermektedir. Büküm hizmetleri arasında metal büküm; sac büküm, paslanmaz çelik büküm ve alüminyum büküm işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler, farklı malzemelerden yapılan projelerin belirli şekillere dönüştürülmesini sağlar.

Hemen Teklif Al !

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin
tr_TRTurkish

Dosya Yükle

Hemen teklif almak için dxf uzantılı bir dosya yükleyin

.DXF dosyalarıyla hemen teklif alın
DWG, EPS, AI dosyalarıyla 24 saatte teklif alın
Ölçek: 1:1 / Birim: mm olmalı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.